• Marta a Jozef Pitoňák, Ždiar 678
 • +421 (0)907406573, +421 (0)908975687
  1. Rezervácia

  Okolie penzióna

  Možnosti

  Penzión Pod Tatrami** sa nachádza v podtatranskej obci Ždiar pod Belianskymi Tatrami. Obec Ždiar je najväčšou pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry v podtatranskej oblasti a ponúka v lete možnosť peších túr do Belianskych Tatier, Spišskej Magury a atraktívnej oblasti poľských Tatier a Zakopaného.

  V zime je možnosť lyžovania na lyžiarskych vlekoch priamo v obci v lyžiarskych strediskách Strednica, Strachan Skicentrum a Bachledova dolina.

  Z ubytovania je možné podnikať výlety do Pienin, Slovenského raja, navštíviť historické a kultúrne pamiatky Spiša (hrad Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Spišský hrad) a termálne kúpalisko Vrbov, Vyšné Ružbachy a AquaCity Poprad.


  Turistika

  Počas leta je Ždiar vďaka dobre vybudovanej infraštruktúre a polohe vyhľadávaným cieľom turistov. Obec je bránou do Belianskych Tatier, do jednej s najkrajšších častí Vysokých Tatier. Začiatok turistického chodníka do Kopského Sedla sa nachádza iba 10 minút pešo od penziónu.

  Ak sa rozhodnete pre túru do iných častí Vysokých Tatier, neďaleko penziónu (10 minút pešo) nájdete autobusovú zastávku – Ždiar Strednica, z ktorej pravidelne premáva linka do Popradu. Cestovný poriadok nájdete na stránke: cestovné poriadky.

  Tipy na zaujímavé túry a výlety v Tatrách vám radi dáme.

  Okrem turistických chodníkov vo Vysokých a Belianskych Tatrách Vám odporúčame navštíviť aj Národný park Pieniny na slovensko-poľských hraniciach, vzdialený 46km od penziónu či jeden z najkrajších parkov – Slovenský raj, vzdialený asi 70km.


  Pieniny

  Pretína ho hraničná rieka Dunajec, vedúca cez členitý kaňon s prekrásnymi prírodnými scenériami.

  Na rieke je možné absolvovať tradičný splav dlhý 10 km (vzdušná línia 3 km) na drevených pltiach z Červeného Kláštora. Pre odvážnejších je možné si zapožičať raft, nafukovací čln či kanoe.

  Z poľskej strany vedie turistický chodník na Tri koruny (982 m n. m.) – symbol Pienin.


  Slovenský raj

  Slovenský raj je považovaný za jeden z najkrajších kútov Slovenska. Charakteristické pre túto oblasť sú kaňony, tiesňavy, rokliny, doliny, vodopády, jaskyne, upúta aj tunajšia fauna a flóra, krasové planiny…

  Väčšina turistických chodníkov je vybavená drevenými i kovovými rebríkmi, stupačkami, reťazami a pod.


  Jaskyne

  Sprístupnené jaskyne patria medzi skutočné klenoty Slovenska. Viaceré z nich sú známe v celej Európe i vo svete. Preto sú lákavou pozvánkou na zaujímavé cesty za krásou a poznaním.

  Najbližšie je možné navštíviť Beliansku jaskyňu, ktorá je od penziónu vzdialená vzdialená asi 10 minút cesty autom (11km).

  Medzi ostatné krásne jaskyne, ktoré sa určite oplatí pozrieť patria jaskyne v Demänovskej doline a Dobšinská ľadová jaskyňa.

  Informácie o sprístupnených jaskyniach: sprístupnené jaskyne


  Kúpaliská a aquaparky

  AquaCity Poprad

  V aquaparku Aquacity Poprad, ktorý sa rozprestiera iba 500m od mesta Poprad, zažijete príjemné chvíle plné zábavy či už ste dospelý alebo dieťa. Pre veľký počet wellness a iných služieb v areáli sa stal ideálnym miestom na strávenie pekných chvíľ s rodinou alebo priateľmi.
  viac informácií


  Aquapark Tatralandia

  Tatralandia je najväčší aquapark na Slovensku, keď ho raz navštívite, určite sa tam opäť vrátite… Prevádzka aquaparku je celoročná vďaka termálnej vode, ktorá pochádza ešte z dôb dávno minulých – s pred približne 40 miliónov rokov. Areál leží na území regiónu Liptov, v blízkosti Liptovského Mikuláša, priamo v nádhernej scenérii západných Tatier na severnom brehu nádrže Liptovská Mara. Od nášho penziónu je Tatralandia vzdialená 85km no po diaľnici z Popradu to autom zvládnete za necelú hodinu.
  viac informácií


  Thermal Park Bešeňová

  THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ je ideálne miesto na načerpanie stratenej energie a vitality. Jedinečná termálna voda má pozitívne účinky na ľudský organizmus. Blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 100km od penziónu (autom po diaľnici za niečo vyše hodiny).
  viac informácií


  Hrady a zámky

  Kežmarok

  Najbližšie od nás (22km) to je do mesta Kežmarok, v ktorom sídli Kežmarský hrad. Prvá písomná správa o jeho vzniku pochádzaz roku 1463. V hrade sídli od roku 1931 múzeum s historickými zbierkami a expozíciami o meste a okolí. Prehliadka areálu hradu je spojená s návštevou hradnej kaplnky a vyhliadkovej veže.


  Stará Ľubovňa

  Na severnom Spiši sa nad údolím rieky Poprad týči hrad Ľubovňa s bohatou históriou i zaujímavou architektúrou. Medzi hradmi na Slovensku mu prináleží unikátne miesto. Najväčšmi sa preslávil početnými kráľovskými návštevami a šesť rokov tu boli uschované i poľské korunovačné klenoty. Prekrásna aleja v podhradí a blízky skanzen s hodnotným dreveným kostolom iba dotvárajú osobitnú atmosféru hradu Ľubovňa. Stará Ľubovňa je vzdialená 45km.


  Krásna Hôrka

  Krásna Hôrka je situovaný na osamelom homolovitom kopci a tvorí dominantu širokého okolia. Má priamu väzbu na kaštieľ v Betliari. Krásna Hôrka je národnou kultúrnou pamiatkou. Za obcou je architektonicky a umelecky cenné mauzóleum. Hrad spolu s mauzóleom patria k najnavštevo­vanejším objektom na Slovensku. bec Krásnohorské Podhradie je vzdialená 112km.


  Spišský hrad

  Spišský hrad je najrozsiahlejším slovenským hradom, dominantou Spiša, harmonicky umiestnenou v krajine na travertínovom brale. Spomína sa ako župný hrad už v 12. storočí. Rozsiahle výskumy, konzervácia a vybudovanie expozície v posledných rokoch znamenali nové oživenie tejto významnej pamiatky a sprístupnenie celého areálu verejnosti. V roku 1993 hrad spolu s okolím ( Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, kostol v Žehre ) zaradili do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a dostal sa tak medzi viac ako 300 najvýznam­nejších pamiatok sveta. Spišský hrad je vzdialený 65km.


  Levoča

  V meste je zachované množstvo kultúrno-historických pamiatok – Chrám sv. Jakuba, Radnica, Evanjelický kostol, stredoveký pranier – klietka hanby a viac ako 60 meštianskych domov pochádzajúcich väčšinou zo 14.-15. storočia tvoriacich Námestie Majstra Pavla. Námestie si zachovalo svoj stredoveký tvar obdĺžnika o stranách v pomere 3:1, ktoré patrí k najväčším námestiam tohto typu v Európe a spolu so zachovanými renesančnými domami svedčí o bohatstve mesta v stredoveku. Najpozoruhodnejšími zachovanými meštianskymi domami na námestí sú Thurzov dom, Dom Majstra Pavla, Mariássyho dom, Spillenbergov dom, Krupekov dom, Budova divadla, veľký a malý župný dom, Starý kostol minoritov, Starý kláštor minoritov, Barokový kostol a kláštor minoritov a veľa iných. Historické jadro Levoče je na Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Levoča je vzdialená 55km.


  Športové aktivity

  V okolí Ždiaru sú pre hostí k dispozícii aj rôzne športové atrakcie. Môžete navštíviť lanový park v Tatranskej kotline, bike park v Bachledovej doline či vyskúšať paragliding v blízkosti obce Lendak.

  KONA BIKEPARK Bachledova

  Otvorené v letnej sezóne, vždy od piatka do nedele, v čase od 9.00 do 16.00 hod. Postavená je zjazdová AIR DH trať s dĺžkou 1700m a prevýšením 250 m. Je určená pre skúsených cyklistov a pretekárov, ale všetky náročné miesta a prekážky sa dajú obísť. V prevádzke je tiež freeride-ová a aj najľahšia family trať. Okrem toho je v okolí bikeparku vyznačených viac ako 130km horských cyklotrás, na ktorých si prídu na svoje aj začiatočníci a príležitostní cyklisti, aj skúsení crosscountry a all mountain jazdci. Od nášho penziónu je Bike park Bachledova vzdialený 8km.


  Spiderpark Kotlina

  Lanový park Spiderpark Kotlina, v blízkosti Belianskej jaskyne, je od penzióu vzdialený asi 11 km. Lanový park je postavený z 16 rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené na stromoch vo výške 8 – 10 m a dĺžkou 250 m. Súčasťou areálu je detský zábavný park v ktorom začínajú deti už od 3 rokov rozvíjať svoje pohybové schopnosti. Pre skúsenejších lezcov je pripravená horolezecká stena vysoká 50 m, ktorá sa nachádza 150 m od Spiderparku.

  Tešíme sa na Vás.